Průvodce výběrem
termo oblečení


Termo oblečení  >  Dětské termooblečení. Co koupit nejmenším?

Dětské termooblečení. Co koupit nejmenším?

Každý rok je to stejné. Přichází zima a s ní starosti, co koupit nejmenším dětem na sebe, aby jim v tom bylo teplo, cítily se dobře a mohly neomezeně dovádět. 

Mnoho zkušeností s teplým oblečením mají maminky, jejichž děti navštěvují lesní školky, kterých u nás stále přibývá. Platí v nich pravidlo: „S dětmi venku za každého počasí bez zdí a plotů.“ To ovšem vyžaduje dobré oblečení. Na základě praxe lesních školek je dětem na zimu doporučován tzv. cibulový systém.

1. Funkční vrstva: ideálně z přírodních materiálů, jako jsou merino vlna a hedvábí. Úkolem této vnitřní vrstvy nejbližší tělu je odvádět vlhkost pryč od pokožky. Vlna dokáže hřát i chladit a na rozdíl od syntetiky není zpocená cítit. A má rovněž samočisticí schopnost. Současné oblečení je vyráběno s ohledem na citlivou dětskou pokožku.

2. Střední, zateplovací vrstva:  vytváří vzduchový prostor mezi tělem a izolační vrstvou. Pomůže dítěti udržet optimální tělesnou teplotu. Osvědčené jsou vlněné svetry z merino vlny a vlněný fleece. Při větší zimě se uplatní několik tenčích zateplujících vrstev.

3. Vnější,  izolační vrstva: musí být odolná proti dešti a větru, zároveň ovšem prodyšná.

Nejen do lesní školky v merino vlně

Maminky tato doporučení v internetových diskuzích potvrzují, např.: „Merino věci na zimu jsou super, aby byly děti pěkně v teple a přitom nebyly jak balíci – omezené v pohybu.“ Další rodič uvádí, že by se jeho dítě v lesní školce rozhodně neobešlo bez dobrých bot a sady spodního prádla z merino vlny – kalhot a trika s dlouhým rukávem.

Tipy na módní, levné a značkové věci

Vícebarevné dětské thermo triko (390 Kč) a kalhoty (319 Kč) značky Brubeck ve velikostech 116 až 158 jsou v e-shopu inSPORTline aktuálně v akci a patří mezi nejprodávanější dětské oblečení. Kvalitní zboží (v ještě nižší cenové relaci) nabízí také značka Blue Fly. Vybavte své ratolesti zavčasu, protože jakmile uhodí skutečná zima, bývá ihned vyprodané.

 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 29. 10. 2015


Další novinky

Termo oblečení pro muže

Můžete být jakkoliv otužilý chlap, ale v pořádné zimě vás termo oblečení zahřeje jako křehkou ženu. Jaké oblečení využijete na sport, na motorku, nebo na túry po horách?

25. 8. 2016

Termo oblečení pro miminka - zkušenosti maminek

Podle zkušeností maminek se jednoznačně vyplatí investovat do termo oblečení pro miminka. Má totiž speciální složení s extra vlákny, díky kterému je dítě neustále v teple a suchu.

25. 7. 2016

Termo oblečení pomůže i v létě

I v létě vás může zaskočit chladnější počasí. Zejména na horách není o prudký a nepříjemný vítr nebo sychravé počasí nouze. Zahřejte se v termo oblečení.

24. 6. 2016

Zaostřeno na moto termo oblečení

Tytam jsou vzpomínky na někdejší kombinézy na motorku, po jejichž svlečení se jezdec koupal ve vlastním potu. Dnešní motorkáři si už nedovedou představit jízdu bez termoprádla, které zajišťuje dokonalé pohodlí a skvělý pocit celou cestu i po jízdě.

7. 4. 2016

všechny novinky