Průvodce výběrem
termo oblečení


Termo oblečení  >  Softshell: To pravé oblečení do přírody

Softshell: To pravé oblečení do přírody

Softshell znamená sportovní oblečení, které vyniká odolností proti větru a oděru, nepromokavostí, prodyšností, pružností a hřejivostí. Navíc je módně ušité a příjemně se nosí.

Dříve sportovec potřeboval prádlo odvádějící vlhkost, fleece mikinou a pevnou bundu. Protože balit se jako cibule nikoho nebavilo, výzkumníci přemýšleli, jak lidem odlehčit – až se jim podařilo vyvinout softshell. Stalo se to na přelomu tisíciletí v Kanadě.

Dá se říci, že tento materiál kombinuje Gore-Tex a fleece – chrání proti rozmarům počasí a přitom je prodyšný a pohodlný, tudíž ideální pro outdoorové oblečení. 

Odolné, pohodlné, moderní!

Softshell bundy či kalhoty na pohled připomínají neopren a mohou být zhotoveny z různých typů vnitřních materiálů a membrán. Cílem výrobců je, aby měl každý kus softshell oděvu co nejmenší váhu i objem, a přitom poskytl maximální komfort ve všech klimatických podmínkách.

V současnosti tak při naprosté většině sportovních aktivit postačí funkční prádlo a na něm zateplení i svrchní vrstva ve formě softshellu.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 24. 3. 2014


Další novinky

Zaostřeno na moto termo oblečení

Tytam jsou vzpomínky na někdejší kombinézy na motorku, po jejichž svlečení se jezdec koupal ve vlastním potu. Dnešní motorkáři si už nedovedou představit jízdu bez termoprádla, které zajišťuje dokonalé pohodlí a skvělý pocit celou cestu i po jízdě.

7. 4. 2016

všechny novinky